تفریحات غیرآبی کیش

هر آنچه که باید در مورد کارتینگ کیش بدانید؟

کارتینگ کیش

کارتینگ یک ورزش هیجان انگیز، مفرح، جذاب و جوان پسند است که طرفداران زیادی را به سمت خود جذب کرده است. این ورزش مدرن و پرطرفدار در جزیره کیش باشگاه و محل مخصوصی دارد که علاقه مندان این ورزش می توانند در جزیره کیش به این محل مراجعه کنند. مجموعه گردشگری کیش تیکت در این مقاله قصد دارد شما را با کارتینگ کیش و شرایط آن آشنا کند.

کارتینگ کیش چیست؟

کارتینگ از ورزش هایی است که در سال های اخیر طرفدران زیادی را به خود جلب کرده است. این ورزش هیجان انگیز برای اولین بار در کشور آمریکا انجام شد و بعد ها کم  کم طرفداران خود را پیدا کرد و در کشور های مختلف از جمله کشور عزیز ما گسترش پیدا کرد.

اولین پیست کارتینگ در ایران در جزیره کیش احداث شد. پیست جزیره کیش بزرگترین پیست کشور و حتی خاورمیانه است. در این پیست کارتینگ سعی شده است که تمام استاندارد های لازم رعایت شود و مشابه پیست های معروف جهان ساخته شده است.

کارتینگ کیش چیست

تفریح کارتینگ کیش

کارتینگ یک نوع مسابقه اتومبیل رانی است که از ماشین های کوچکی به نام کارت تشکیل شده است. این ماشین ها، ماشین های سبک و اکثرا تک نفره ای هستند که خطر زیادی برای استفاده از آن ها وجود ندارد.

مدل های دونفره ماشین های کارتینگ کیش برای آموزش و استفاده والدین همراه با فرزندانشان در نظر گرفته شده است. برای شرکت در ورزش کارتینگ در جزیره کیش، یک سری شرایط و قوانین وجود دارد اما نباید خیلی نگران آسیب های ناشی از این تفریح باشید.

⇐پیشنهادات ویژه: تفریحات آبی جزیره کیش

طراحی ماشین های کارت به گونه ای است که در سریع ترین و پر خطر ترین حالت ممکن، یا در حالت چرخیدن زیاد قرار می گیرد و یا از مسیر مسابقه انحراف پیدا می کند، پس نباید نگران چپ کردن یا واژگونی آن باشید.

جزئیات کارتینگ کیش

کارتینگ جزیره کیش اولین پیست کارتینگ ایران محسوب می شود که از شرایط و استاندارد های جهانی زیادی در ساخت و اداره استفاده شده است. وسعت این پیست به اندازه ای است که به عنوان بزرگترین پیست کارتینگ خاورمیانه از آن یاد می شود.

وسعت پیست موجود کیش به این اندازه است که طولی حدود 800 متر و عرضی به اندازه 7 متر دارد. امکاناتی که در پیست کارتینگ کیش به کار رفته است، همگی مدرن و به روز است و از ابزار های پیشرفته ای مانند زمان گیر های کامپیوتری و ماشین های کارت حرفه ای در آن ها استفاده شده است.

فضای پیست کارتینگ به صورت فضای باز است و ماشین هایی که در این پیست هستند، قابل کنترل از راه دور می باشند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید پیست کارتینگ جزیره کیش، برای اولین در کشور میزبان مسابقات کارتینگ و اتومبیل رانی بوده است.

"امکانات

امکانات و مزایای پیست کارتینگ جزیره کیش

پیست کارتینگ کیش ویژگی ها و مزیت های زیادی را برای مراجعه کنندگان به این محل در نظر گرفته است. شما با رفتن به کارتینگ کیش علاوه بر تجربه یک ورزش هیجان انگیز می توانید، یک تفریح متفاوت و خاطره انگیز را برای خود و همراهانتان فراهم کنید.

پیشنهادات ویژه: بهترین هتل های کیش

از جمله مزیت هایی که می توانید با رفتن به کارتینگ کیش تجربه کنید، شامل ویژگی های زیر می شود:

 • استفاده از پیست کارتینگ نیاز به آموزش دارد. برای این که بتوانید از ماشین های کارتینگ کیش استفاده کنید، حتی اگر تجربه ای هم در این تفریح نداشته باشید، آموزش هایی برای مبتدیان وجود دارد. بعد از این که توسط مربیان این پیست آموزش داده شدید، می توانید با خیال راحت و ایمنی کامل به تفریح و ورزش مورد علاقتان بپردازید.
 • قسمت های مختلفی از پیست کارتینگ وجود دارد که مجهز به دوربین های با لنز و کیفیت بالایی هستند، این دوربین ها از حرکات و لحظات هیجان انگیزی دارید عکسبرداری می کنند و در صورتی که مایل باشید می توانید با پرداخت مقداری هزینه تعدادی از آن ها را دریافت نمایید.
 • پیست کارتینگ جزیره کیش مجهز به ماشین های تک موتوره و دوموتوره است که رانندگان حرفه ای و با تجربه کارتینگ می توانند از ماشین های دو موتوره که سرعت بیشتری نسبت به تک موتوره ها دارند استفاده کنند.

"شرایط

شرایط استفاده از پیست کارتینگ کیش

استفاده از کارتینگ جزیره کیش برای عموم آزاد است. این پیست اتومبیلرانی میزبان مسافران و علاقه مندان شرکت در مسابقات کارتینگ کیش می باشد. برای استفاده از امکانات پیست کارتینگ جزیره کیش رعایت یک سری شرایط و موارد الزامی است که کیش تیکت به معرفی همگی آن ها برای شما می پردازد:

پیشنهادات ویژه: تفریحات غیر آبی در جزیره با کیش تیکت

 • استفاده از کارتینگ جزیره کیش محدودیت جنسیتی ندارد. بنابراین هم خانم ها و هم آقایان می توانند از امکانات این پیست استفاده نمایند.
 • استفاده از ماشین های کارتینگ جزیره کیش برای افراد بالای 16 سال مجاز است. علاقه مندان زیر 16 سال تا حداقل 10 سال تنها به همراه والدین خود می توانند از ماشین های کارت استفاده کنند.
 • مراجعه کنندگان برای استفاده از امکانات پیست ملزم به رعایت تمام شئونات و پوشش اسلامی هستند.
 • قد افراد باید حداقل 140 سانتیمتر باشد و کمتر از آن مجاز به استفاده از کارت ها نمی باشند.
 • برای شرکت در مسابقات و دوره های پیست کارتینگ بهتر است از لباس های راحتی و اسپورت استفاده نمایید.
 • افرادی که بسیار سنگین وزن هستند و یا قد و اندازه خیلی بلندی دارند، متاسفانه امکان استفاده از ماشین های کارتینگ را ندارند.
 • توجه داشته باشید که بلیطی که خریداری می نمایید امکان پس دادن ندارد.
 • در نگهداری از بلیط پیست کوشا باشید، چرا که در صورت گم شدن آن امکان دریافت المثتی بلیط وجود ندارد.
 • در صورتی که امکان مراجعه حضوری به پیست را ندارید، می توانید به صورت اینترنتی و از طریق سایت پیست کارتینگ بلیتتان را به صورت آنلاین خریداری نمایید.
 • به عنوان ضمانت استفاده از امکانات پیست، مدرک و یا کارت شناسایی به همراه داشته باشید تا در زمان استفاده از ماشین های کارتینگ آن را در اختیار مسئولین پیست قرار دهید.
 • تا جایی که می توانید از آوردن کودکان زیر 10 سال به پیست کارتینگ خودداری کنید، زیرا محل مراقبتی برای کودکان در پیست وجود ندارد.

پیشنهادات ویژه: رستوران های برتر جزیره رزور با کیش تیکت

هزینه ، آدرس و زمان مراجعه به کارتینگ کیش

پیست کارتینگ جزیره یک مجموعه تفریحی و ورزشی معروف در این جزیره است که می توانید به راحتی و بدون زحمت به این مکان مراجعه نمایید. هزینه استفاده از ماشین های پیست کارتینگ برای هر 10 دقیقه 40 هزار تومان و هر 6 دقیقه 30 هزار تومان است.

ساعات مراجعه به این پیست از ساعت 7 عصر تا 1 بامداد می باشد.آدرس و شماره تلفن پیست کارتینگ کیش نیز به شرح زیر می باشد:

آدرس: کیش، بلوار خلیج فارس، میدان امیرکبیر

شماره تماس: 44422225076

پیشنهاد کیش تیکت به شما این است که بلیت پیست کارتینگ کیش را به صورت آنلاین خریداری کنید تا معطلی زیادی در آن جا نداشته باشید. برای آشنایی با ما اینستاگرام ما را دنبال نمایید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.